ШОУ БИЗ

„Се плашев, постојано ми се закануваше“ – поранешната сопруга на Мајкл Џексон открила зошто не сакала да има деца со него

Контроверзниот пејач и денес е инспирација за многумина за различни теории на заговор. Иако фамата околу документарецот „Leaving Neverland“ речиси се смири, на многумина од обожавателите сè уште ги интригира бракот на Лиза Мери Присли и Мајкл Џексон. Парот се венчал во 1994-та година, кога Џексон наголемо го обвинуваа за педофилија, а околу нивниот брак настанале многу теории на заговор, ...

Read More »

Џони Деп се појавил во Венеција згоден како некогаш и сите ги оставил без здив

Деп во Венеција го промовирал својот нов филм „Waiting For The Barbarians“. Холивудскиот актер Џони Деп (56) се појавил на 76-то издание на Филмскиот фестивал во Венеција и го привлекол целото внимание бидејќи пристинал во својот полн сјај, згоден како некогаш кога бил еден од најпосакуваните холивудски заводници. Џони Деп во последниве неколку години имал свои падови. По четиригодишната врска ...

Read More »

Кој е Брајан Рандал, момчето кое Сандра Булок успешно го крие со години?

Откако Сандра Булок се појави рака под рака со згодниот Брајан Рандал на премиерата на Ocean’s 8 во јуни оваа година, сите се чудеа како успеала да го задржи прекрасниот маж во тајност толку години. Парот е заедно од 2015-та година, а во повеќе наврати Сандра и Брајан се фотографирани заедно, но ретко кој се заинтересирал и открил нешто повеќе ...

Read More »

Дали неродениот војвода од Сасекс е причина за несогласување меѓу Хари и Вилијам?

Палатата Кенсингтон соопшти дека поради скорешното засилување во семејството на принцот Хари и Меган Маркел, двајцата решиле да се преселат во нов дом, каде ќе живеат заедно со мајката на војвотката, пренесе OK Magazine. Новата локација е Кенсингтон Палас, лоцирана во центарот на Лондон, во Фрогмор колибата на територијата на замокот Виндзор. Се очекува дека парот ќе живее таму во почетокот на ...

Read More »

Пожарот го уништил целото соседство, а домот на познатиот актер останал недопрен

Холивудскиот актер Ентони Хопкинс за влакно го избегнал пожарот кој изминатите денови со голема брзина се ширеше низ Калифорнија. Додека неговите соседи ја немале таа среќа да го зачуваат својот имот, Ентони веќе се вратил во својот дом и може мирно да седи на балконот. Фотографиите кои го обиколија интернетот ја прикажуваат неверојатната сцена од неговата недопрена куќа и двете ...

Read More »

14 причини зошто не треба да ѝ дозволувате на вашата девојка да се слика со Џејсон Момоа

Да бидеме реални, Џејсон Момоа не само што е најкул маж што некогаш сте го виделе, тој исто така е и мелем за очи. Токму затоа и е сосема природно тоа што оваа ѕвезда добива бројни барања за фотографии од дамите ширум светот. Но, не грижете се! Момоа нашол брилијантен начин да ги вклучи и партнерите во фотографијата. Ѕвездата од ...

Read More »

Безвременска убавица во Париз: 54-годишната Моника Белучи заведува за „Paris Match“

Моника Белучи ја покажа својата безвременска убавина за „Paris Match“. 54-годишната Италијанка отпатува во Париз за да сними фотосесија за ноемвриското издание на списанието. Холивудската ѕвезда заведува во креации од врвни брендови како Гучи, Александар Воте, Балман и Стефан Роланд на фотографиите кои ги потпишува Џил-Мари Зимерман, а се направени во хотелот „Le Meurice“.  

Read More »

Познатиот актер го запали Инстаграм со видеото во кое крева 185 килограми со колковите

Потисокот со колкови е една од се’ попопуларните вежби која можете да ја изведувате дома или во теретана. Ваквата вежба е поефикасна од клекнувања, а благодарение на бројните варијации, таа може да се изведува и со тегови. Легендарниот актер Двејн Џонсон познат и како The Rock објавил видео во кое изведува потисок со колковите, притоа кревајќи тегови од 185 килограми, ...

Read More »

Кејт Мидлтон: „Неопислива“ комбинација која првата жена на модата со задоволство би ја забранила

Додека на војводата и војвотката од Сасекс полека им се наближува крајот на првата меѓународна кралска турнеја, војвотката и војводата од Кембриџ им се враќаат на домашните обврски. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го посетиле лондонскиот спортски центар Басилдон, во кој се дружеле со учениците од програмата „Coach Core“. Покрај другите активнсти, кои домаќините ги испланирале за нив, бил и ...

Read More »

Џони Деп повеќе нема да биде капетан Џек Спероу

По 15 години, на големо разочарување за неговите обожаватели, Џони Деп нема да се појавува во улогата на капетанот Џек Спероу во продолженијата на „Pirates of the Caribbean“. Последното продолжение „Dead Man Tell No Tales“ беше најнеуспешното од сите. Веста за Деп ја соопшти Стујарт Битл, еден од сценаристите. „Мислам дека Џек Спероу ќе биде негово наследство. Тоа е единствениот ...

Read More »
error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX