ФОТО

Непријатни ситуации кои сите ние сме ги доживеале барем еднаш во животот

Некои мали, секојдневни проблеми ни се случуваат на сите нас. Работите како бавен интернет, заплеткани кабли, предмети на погрешно место и извлечен конец од џемперот сите нè полудуваат и прават да се чувствуваме непријатно. Меѓутоа, најважната работа е никогаш да не го изгубите трпението и смислата за хумор додека се соочувате со овие мали неволји. Погледнете ги нашите фотографии и ...

Read More »

Од НАСА објавија 2.450 нови и неверојатни фотографии од Марс

Ако барате самотија и убавина, нема подобро место од површината на Марс. Марс на сите ни е позната како црвената планета, но камерата HiRise на леталото на НАСА (MRO) во орбитата на Марс, може да ги трансформира суптилните разлики на почвата во виножито од бои. Веќе 10 години оваа камера прави неверојатни фотографии од Марс. Фотографиите се толку детални, што научниците можат ...

Read More »

20 парови животни кои докажуваат дека љубовта сепак постои

Вистинската љубов навистина постои. Од пар пеперутки до пар прекрасни пингвини, животинското царство ни дава неверојатни примери каде што „засекогаш заедно“ е реалност. Едноставно повеќе нема да можете да се сомневате во моќта на љубовта откако ќе ги видите овие фотографии. 1. Овие папагали изгледаат неверојатно заедно 2. Пар рисови споделуваат сладок момент     3. Нема ништо поубаво од ...

Read More »

Ова се најзгодните политичарки на светот, од нивниот изглед ќе ви застане здивот

Политичарките ширум светот често се наоѓаат под лупа на јавноста, не само поради нивните дела, туку и поради изгледот. Во продолжение, погледнете ги политичарките кои ги освоија машките срца и за кои многумина велат дека изгледаат како вистински топ модели. Никол Минети, Италија Поранешната забна техничарка почнала да се занимава со политика по запознавањето со Силвио Берлускони. Таа беше во ...

Read More »

Погледнете во внатрешноста на авионот на катарското кралско семејство

Дури и ако не сте љубител на купување на половна роба, да знаете дека ќе бидете воодушевени со употребуваниот авион на катарското кралско семејство, кој е далеку полуксузен од бројните нови модели на кои налетуваме. Ова семејство го стави на продажба еден од своите авиони, Boeing 747-8 Business Jet, а ние овој пат Ве носиме низ една тура на нивната ...

Read More »

Ви недостасува мотивација, погледнете ја оваа неверојатна фотографија од 1999 година

Еден пост на Instagram кој се појави пред неколку дена ни покажува како изгледала канцеларијата на Џеф Безос(основачот на Амазон) во 1999 година. Тоа е отприлика после 5 години од создавањето на компанијата и 2 години по првото јавно појавување. Акциите на Amazon.com  во 1997 година се продавале по цена од 18 долари. Ако тогаш сте купеле 5 акции за ...

Read More »

(ФОТО) Хали Бери наполни 52 години, а изгледа како да има 25

Позади Хали Бери стои неверојатна кариера, како актерка таа се појави во неколку незаборавни филмови и нејзиниот талент беше награден со неколку престижни награди. Но, покрај нејзината актерска кариера, позната е и како јога кралица и доколку одбeрeла друг животен пат, можеби денеска ќе bila професионална атлетичарка, поради големата мотивација и посветеност кон фитнесот. Вчера таа наполни 52 години, но ...

Read More »

(Фото)Нема да верувате дека овој мост навистина постои

Мостот покрај Да Нанг во Виетнам ги запрепастува посетителите со својот елегантен дизајн – навидум се држи на врвот од две огромни камени раце. Познат како Златен мост, тој се наоѓа на 1400 метри надморска височина над ридовите Ба На, со прекрасни погледи на околните села. Дизајнот за мостот е во изведба на компанијата наречена TA Landscape Architecture. Виетнам доживува ...

Read More »

(ФОТО) Неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

Светот е полн се неверојатни феномени, но по појавата на Фотошоп постојат малку работи што можат да нè изненадат. Сепак, чудата на природата секогаш ја надминуваат убавината на фотографиите уредувани со Фотошоп. Овие феномени се толку чудесни што ќе ви биде тешко да поверувате дека се реални. 1. Сина лава од ерупција на вулкан во Индонезија 2. Уметничка инсталација на ...

Read More »

(ФОТО) „Маките“ на мажите кога се обидуваат да им ја направат совршената Instagram фотографија на девојките

Совршените фотографии на девојките кои се опседнати со социјалните мрежи најчесто се дело на нивните партнери кои вложуваат многу време и труд за да ги усреќат. На профилот „Boyfriends of Instagram“ се споделуваат фотографии од „маките“ на мажите и како тие изгледаат кога девојките ќе ги замолат да ги фотографираат. Погледнете ги видеата и фотографиите кои ќе ве насмеат:  

Read More »
error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX