ВИДЕО

Последниот спот на Фреди Меркјури крие тажна приказна

Еден од најдобрите пејачи на сите времиња, легендарниот Фреди Меркјури, пејачот на групата Queen, живеел 45 години од неговиот живот и зад себе оставил бројни незаборавни хитови кои и денес се слушаат, како што се „We are the Champions“, „We will rock you“, „Radio Gaga“, The Show must go on“, „Bohemian Rhapsody“… Фреди починал на 24-ти ноември 1991-та година по ...

Read More »

(ВИДЕО) Овој патник ја надитри авио-компанијата и понесе поголем багаж

Ли Симино не се согласувал со правилата за багаж на “Ryan Air”, па решил својот капут да го однесе на прекројување. Откако го направил тоа, тој во него можел да смести сè што му е потребно за краток пат. Можеби ќе посакате да направите и самите.

Read More »

(ВИДЕО) Сите појавувања на легендарниот Стен Ли во филмовите со супер херои

На 12-ти ноември оваа година, почина легендарниот креатор на стрипови Стен Ли. Благодарение на него, во соработка со уште неколку артисти, денес ги имаме суперхероите како Хулк, Тор и Спајдермен. Со Џек Кирби и Стив Дитко ги создал ликовите на Спајдермен, Хулк, Доктор Стрејнџ… Со коавторот Лери Либер ги создале Ајронмен, Тор и Ентмен. Доста препознатливи беа неговите камео појавувања ...

Read More »

(ВИДЕО) Огромна пајакова мрежа прекри цел брег во Грција

Топлите временски услови во западна Грција создадоа спектакуларна и малку страшна глетка: пајакова мрежа долга околу 300 метри. Огромна површина со тревна вегетација и палми во лагуната во местото Аитолико е покриена со пајажина, пренесува порталот Daily Hellas. Жителите велат дека ваков феномен досега не виделе.

Read More »

(ВИДЕО) Како да препознаете кога некој лаже?

Дали ви се случило да фатите некого во лага? Тоа е многу потешко отколку што мислите бидејќи дури и родителите не можат да препознаат кога нивните деца ги лажат. Но, науката има објаснување и за ова. Не им е лесно на лажговците додека смислуваат лага и ја кажуваат. Според интересниот експеримент во видеото на ASAPScience, мозокот поинаку работи кога ја ...

Read More »

Импресивно: Илјада музичари заедно ја изведуваат „Smells Like Teen Spirit“ од Нирвана

Илјада музичари истовремено ја изведоа песната „Smells Like Teen Spirit“ од Нирвана и ги одушевија љубителите на рок музиката. Бендот „Rockin’ 1000“ е најголемиот бенд на светот и е составен од музичари од повеќе земји низ светот како Мексико, Канада, Германија и Босна, но најголем дел од нив се Италијанци. Настапот е снимен за време на нивен концерт пред околу ...

Read More »

(ВИДЕО)Ќе ве насмеат: На овие животни не можете ништо да им земете

Откако тие ќе одлучат дека нешто е нивно, без разлика дали станува збор за предмет, храна или некое друго живо суштество, овие животни не дозволуваат ништо да помине низ нивната заштита. Погледнете ги само како се бранат, не дозволувајќи им дури ни на нивните луѓе да пристапат.

Read More »
error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX