loading...

(ФОТО) Ги заменил музичарите на насловните страни со мачки, резултатот е подобар од оригиналот

Интернетот ги сака мачките. Сите го знаеме тоа. Затоа не може да не изненади кога уметниците ги користат овие симпатични суштества во нивните дела.

Дигиталниот уметник Алфра Мартини, исто така познат како aymvisuals, одлучи да ги подобри насловните страни на музичките албуми со заменување на луѓе и предмети со слики на мачки. Резултатот – некои од нив изгледаат дури и подобро.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX