loading...

Дали неродениот војвода од Сасекс е причина за несогласување меѓу Хари и Вилијам?

Палатата Кенсингтон соопшти дека поради скорешното засилување во семејството на принцот Хари и Меган Маркел, двајцата решиле да се преселат во нов дом, каде ќе живеат заедно со мајката на војвотката, пренесе OK Magazine.

Новата локација е Кенсингтон Палас, лоцирана во центарот на Лондон, во Фрогмор колибата на територијата на замокот Виндзор. Се очекува дека парот ќе живее таму во почетокот на годината, но конкретниот датум се уште не е одреден.

Принцот Хари и Меган се венчаа во параклисот во замокот Виндзор во мај. Замокот Виндзор е околу 32 километри западно од центарот на Лондон. Хари и Меган живеат во Кенсингтон Палас, откако ја објавија нивната свршувачка минатата година.

Замокот Виндзор е посебно место за нивното Кралско Височество и тие се благодарни дека официјалната резиденција ќе е токму таму, се вели во соопштението на палатата. Замокот Виндзор е меѓу омилените резиденции на кралицата Елизабета II.

Причината зошто Хари и Меган бараат нов дом е официјалната појава на нивниот наследник. Сепак, според извори, Хари одлучил да се посомнева во својот брат Принц Вилијам.

Познавачот на кралското семејство изјави дека војводата од Сасекс не сакал неговиот личен живот да биде јавен.

“Тој не сака неговото дете да биде под камерите од раѓањето”, објасни изворот.

За разлика од Хари, неговиот брат Вилијам е со спротивно мислење. Војводата од Кембриџ во раното детство ги изнесува своите деца во општеството и не гледа ништо страшно во врска со тоа.

Меган се очекува да се породи во пролетта 2019 година.

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX