loading...

(ВИДЕО) Сите појавувања на легендарниот Стен Ли во филмовите со супер херои

На 12-ти ноември оваа година, почина легендарниот креатор на стрипови Стен Ли. Благодарение на него, во соработка со уште неколку артисти, денес ги имаме суперхероите како Хулк, Тор и Спајдермен. Со Џек Кирби и Стив Дитко ги создал ликовите на Спајдермен, Хулк, Доктор Стрејнџ… Со коавторот Лери Либер ги создале Ајронмен, Тор и Ентмен.

Доста препознатливи беа неговите камео појавувања во филмовите со супер херои, па овде можете да ги погледнете речиси сите.

loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX