ПОЧЕТНА

ИНТЕРЕСНИ ВЕСТИ

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

РЕЦЕПТИ

СЕ ЗА ДОМОТ

Направете сами: Креативни празнични декорации

Самата новогодишна и божиќна прослава, дефинитивно не се најзабавните денови од целата година. Магијата се ...

Read More »

10 големи грешки што најверојатно ги правите при перењето на вашата облека

Од појавата на електричната машина за перење облека во 1900-тите, перењето станало многу побрза и ...

Read More »

Експертите пресудија: Ова се трите најдобри билки за секој дом

Доколку сте тип на личност која купува растенија за домот само затоа што ви се ...

Read More »

Работи кои задолжително треба да ги исчистите веднаш по купувањето

Иако сите знаат дека кога ќе се купи нова облека, треба да се испере, сепак ...

Read More »

ФИТНЕС

ШОУ БИЗ

ЗАНИМЛИВО

ФОТО

Непријатни ситуации кои сите ние сме ги доживеале барем еднаш во животот

Некои мали, секојдневни проблеми ни се случуваат на сите нас. Работите како бавен интернет, заплеткани ...

Read More »

Од НАСА објавија 2.450 нови и неверојатни фотографии од Марс

Ако барате самотија и убавина, нема подобро место од површината на Марс. Марс на сите ...

Read More »

20 парови животни кои докажуваат дека љубовта сепак постои

Вистинската љубов навистина постои. Од пар пеперутки до пар прекрасни пингвини, животинското царство ни дава ...

Read More »

Ова се најзгодните политичарки на светот, од нивниот изглед ќе ви застане здивот

Политичарките ширум светот често се наоѓаат под лупа на јавноста, не само поради нивните дела, ...

Read More »

ВИДЕО

Последниот спот на Фреди Меркјури крие тажна приказна

Еден од најдобрите пејачи на сите времиња, легендарниот Фреди Меркјури, пејачот на групата Queen, живеел ...

Read More »

(ВИДЕО) Овој патник ја надитри авио-компанијата и понесе поголем багаж

Ли Симино не се согласувал со правилата за багаж на “Ryan Air”, па решил својот ...

Read More »

(ВИДЕО) Сите појавувања на легендарниот Стен Ли во филмовите со супер херои

На 12-ти ноември оваа година, почина легендарниот креатор на стрипови Стен Ли. Благодарение на него, ...

Read More »

(ВИДЕО) Изгребани чевли, правење нов дизајн: Трикови со чевли кои ќе ви бидат од корист

Како да ги избришете црните дамки од чевлите, да ги исчистите валканите бели патики, да ...

Read More »

ДАЛИ ЗНАЕТЕ

Што се случило на денот кога изумреле диносаурусите?

Астероид удрил во Земјата со јачина од 10 милијарди атомски бомби, предизвикал пожари, цунами и ...

Read More »

По 130 години се промени дефиницијата за поимот килограм

Научниците на 26-от состанок на Општата конференција за тежини и мерки, кој се одржа во ...

Read More »

Кој е единствениот човек што може да патува без пасош ?

Да се патува низ светот без пасош е навистина голема привилегија која ја има само ...

Read More »

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

Сè уште се дебатира на темата кој го измислил микроскопот. Но, она во коешто се ...

Read More »
error: Content is protected !!
Inline
Inline
WpCoderX